Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za létem

7. 9. 2011

Burákovi bylo pět měsíců, tři měsíce "plení" dům a přilehlé prostory. A taky pomalu končí léto. Tak jsem si řekla, že si to zaslouží malé ohlédnutí.

Co je nového:

 p1030272--683x1024-.jpg

Nové zuby - bez zdravotních problémů Buráka, ale ne bez následků. Okousané latě na  nové dřevěné lavičce, ohlodaná židle od zahradního nábytku + na stole venku otisky zubů. Jo a ožužlané desky jedné brožované knihy.

No není to miláček?

 

p1030267--1024x683-.jpg

 

 

Stravování - nejraději má jako hlavní jídlo granule namíchané s masovou konzervou, lépe s vařeným masem. I když mu nechávám suché granule v misce, když jsem v práci, většinou stejně moc nejí. Miluje: rajčata + mozzarellu (nemusí být společně, ale málem jsem si neměla z čeho udělat salát), nektarinky (stejně jako já), hrušky, jablka, meruňky, banány, sýr. Ještě neochutnal okurku, papriky moc nemusí.p1030273--683x1024-.jpg 

Roste jako z vody - na veterinu jdeme až v říjnu, takže nevím kolik váží. Hlavu má skoro celou hnědou jen v různých odstínech, flíčky moc nepřibývají. Když čůrá tak ještě nezvedá nožičku. Nedávno jsem se dívala na posekaný trávník a říkala jsem si, proč jsou na něm ty hnědé fleky..... Naštěstí má i bez této vady do aglického trávníku daleko.

Hračky - PETka vede, pak všechno co skáče, může se o to přetahovat. Úchylku má na papírové kapesníčky - cílem je vytáhnout ho z balíčku, roztrhat na malé kousíčky, sežvýkat do kuličky (nebo jiného vhodného tvaru) a vyplivnout. Něco podobného by rád prováděl i s toaletním papírem, Při víkendovém úklidu se mu povedlo ukrást celou roli. Pokud nás sledovali sousedi, tak jen doufám, že neměli při ruce kameru. Další milovaná hračka je Micinka. Snížek se nedá. Dále se hračky často ztrácejí (ty neživé). Bude třeba prohledat všechny keře....

Zahradničení - možná lépe - ražba nové trasy metra. Burák má jedno oblíbené místo u terasy. Pokud se do toho pustí s energií stachanovce, zametám hlínu v okruhu tří metrů, dokonce i z fasády garáže.A pokud se přinutím vytrhávat plevel ze záhonků, tak všude kde motyčkou zapracuji já, Burák udělá minimálně jeden pokusný vrt.rscn3509.jpg 

Sportovní výkony - při jednom výletu se přece jen podařilo kamarádce Lence vyfotit vzácný sportovní úspěch - to nebylo jen obyčejné plavání - ale Burákovo první a  podle jeho rychlosti s jakou jel ke břehu, tak i poslední. No letos určitě.

Ujít i 17 km není pro Buráčka problém. Na podzim budeme pokračovat dál.

 

 

p1030281--1024x683-.jpgVýcvik - problémy s přivoláním venku trvají, pro moji psychickou pohodu chodí Burák na stopovačce. Když se do ní zamotá, tak to nechám na něm a on si poradí. Občas poskakuje jako děti, když skáčou "gumu". Jako zrovna dneska na procházce, bohužel jsem neměla kameru, ale jen foťák. Když se rozhlíží, často zvedá jednu přední tlapku. Vypadá u toho velmi soustředěně.

Na cvičák se nám zatím nepodařilo dostat. Nejprve nás odkázali na konec srpna. Jednou jsem zaspala (začínalo se v neděli v osm ráno!!!!!) Další neděli jsme přišli brzo (to už se začínalo v devět), takže tam nebyl nikdo, kdo by nás zapsal a vzal si peníze (chtějí 1.500 a ani nevím zač). Když jsme se na devátou vrátili, neměl na nás zase nikdo čas. Připadám si jako blázen. Výhoda tohoto cvičáku je pouze ta, že je od mého domu cca 500m. Tak zkouším i další variantu - cvičák v Borkách, kam to máme pěšky asi hodinu. Takže hledám levné, spolehlivé auto.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sportem ku zdraví.

Lenka, Ondra, Kája, 16. 9. 2011 19:29

Tak jsme chtěli vědět, jaké děláte pokroky na cvičáku. A ono nic. No, když to takhle půjde dál, budete si nejspíš muset počkat na jaro. Pokud tedy nebude mít Buráček ke sněhu kladnější vztah než měl k vodě.

Lovecké manýry :-)

Zuzka, 8. 9. 2011 8:55

Zdravíme strakáče!Tak jsem tak dostala odkaz od Ajušky, abych koukla, co dělá její bráška :-).Ajuška je kamarádka našeho Amerického Akiťáka.Koukám, že se taky nenudíte :-) a přeju pevné nervy!Jak jsem tak četla shrnutá, tak jsem jen chtěla podotknout, že když se Buráček rozhlíží a zvedá přední nožku, tak je to známka loveckosti :-). Psi takhle "vystavují" zvěř. Dávají lovci najevo, že něco zavětřili a že má lovec zbystřit pozornost. Teď máte na vybranou jak toho využijete, jestli v tom budete strakatce podporovat nebo ne :-). Třeba by z toho mohly být nějaké lovecké zkoušky :-P. Přejem hodně zdaru a hlavně pevné nervy ve výchově. Když vidím Ajku, tak musím podotknout, že dvounožcům od strakáčů MOOOC fandím .-). Ze mě už by byl magor, nebo by pes byl placatej :-P. Pěkný den. Zuzka